معرفی کلی

مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت صنعتی روستا

مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت صنعتی روستا یکی از مراکز زیر مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی است که در راستای نظام آموزش مهارت و فناوری وابسته به وزارت علوم، هر سال در دوره های مهر و بهمن و در دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی دانشجو می پذیرد. هدف این مرکز فراهم نمودن موجبات مشارکت ارگانها، سازمانها و دستگاههای متقاضی اجرایی دولتی و غیردولتی در امر تربیت نیروی انسانی کارآفرین، ماهر و متخصص مورد نیاز کشور است. بنابراین افرادی که میخواهند مهارتهای عملی و کاربردی را در زمان کم در یکی از رشته های مرکز علمی کاربردی  موجود در دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی  فراگرفته و با آگاهی از شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی  از این مهارت در کسب و کار مورد علاقه خود استفاده کنند، میتوانند بدون کنکور در مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت صنعتی روستا ثبت نام کنند.

اهداف مرکز آموزش علمی کاربردی شرکت صنعتی روستا
* آموزش،مهارت آموزی و تربیت نیروی کارآمد
* ارتباط بین دانش مدرن و صنعت در راستای بسط حوزه های مهارتی
* توسعه سازو کارهای بهره برداری از ظرفیت های نیروی انسانی
* هدایت اجرای برنامه های درسی به سمت میدانی با مشارکت بخش صنعت
* حمایت از محققان،مدرسان و دانشجویان در حوزه علمی کاربردی
* زمینه سازی برای جلب سرمایه گذاری در توسعه آموزش های مهارت محور

 

 

سخن مالک شرکت صنعتی روستا؛ جناب آقای مهندس علی قلعه بانی:

در دنیای امروز، رابطه ای مستقیم بین توسعه تکنولوژی و پیشرفت در ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر کشور برقرار است. به طوری که می توان گفت تکنولوژی عامل اساسی برای ایجاد ثروت، دانایی و توانایی کشورها بوده و ابزاری قدرتمند در توسعه ملی به شمار می آید. تکنولوژی طبق تعریف اسکاپ، چهار رکن اساسی دارد : انسان ، ماشین ، سازمان و اطلاعات که تعامل اینها با یکدیگر موجب رشد و توسعه اقتصادی می شوند.

از میان چهار رکن تکنولوژی، انسان نقش محوری و بنیادی دارد . استفاده از بهترین و مدرن ترین ماشین آلات بدون نیروی انسانی متخصص و ماهر ممکن نیست. اینجاست که اهمیت دانشگاه بیش از پیش روشن می شود. چرا؟
چون دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است و اگر این نیروی انسانی متخصص بتواند دانش و مهارت خود را در عرصه تولید و صنعت به کار ببرد ، موجب پیشرفت خواهد شد.
بنابراین ارتباط صنعت و دانشگاه در هر کشوری می تواند تأثیری تعیین کننده در رشد اقتصادی آنجا داشته باشد. معمولا در راستای این تعامل وظیفه عمده دانشگاهها عبارت است از:
۱- آموزش و ارتقای دانش دانشجویان و آماده کردن آنان برای حضور در بازار کار
۲- شناخت و برطرف کردن نیازهای تحقیقاتی بخش صنعت و به روز نگهداشتن آن